Virusinis encefalitas - reta komplikacija po alogeninės kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijos

Kadangi duomenų apie virusinio encefalito dažnį po alogeninės kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijos (alogeninės KKLT) yra nedaug, straipsnio autoriai ištyrė 2628 pacientus norėdami nustatyti virusinio encefalito rizikos veiksnius ir savybes.

 

Virusinis encefalitas diagnozuotas 32 pacientams (1.2%, 95% CI 0.8%–1.6%) ir buvo susijęs su OKT-3 ir alemtuzumabu, kurie skiriami imunosupresijai (P<0.001). Taip pat nustatytas didesnis mirštamumas (P=0.011) lyginant su ligoniais, kuriems nebuvo šios komplikacijos. Autoriai nustatė, kad virusinio encefalito sukėlėjai: žmogaus herpes 6 virusas (28%), Epštein-Bar virusas (19%), herpes simplex virusas (13%), poliomos JC virusas (6%), Varicella zoster virusas (6%), citomegalovirusas (6%) ir adenovirusas (3%). 16% ligonių rastas daugiau negu 1 virusas. Laiko mediana iki susirgimo pradžios buvo 106 dienos po alogeninės KKLT. Žmogaus herpes 6 viruso sukelto encefalito laikas nuo alogeninės KKLT iki susirgimo buvo trumpiausias, o JC viruso sukeltos progresuojančios daugiažidininės leukoencefalopatijos - ilgiausias. Ilgalaikis atsakas į gydymą gautas 63% ligonių (95% CI 44%–82%), išgyvenamumo mediana - 94 dienos (95% CI 36–152) nuo ligos pradžios, tačiau stebėti skirtumai atsižvelgiant į sukėlėją. Herpes simplex viruso sukelto encefalito prognozė buvo geriausia – nuo encefalito nemirė nei vienas ligonis.

 
OKT-3 ir alemtuzumabas skiriami in vivo imunosupresijai susiję su didesne virusinio encefalito rizika po alogeninės KKLT. Virusai pasižymi individualiomis savybėmis: susirgimo pradžia, atsaku į gydymą ir klinikinėmis išeitimis.
 
Parengė: Adomas Bukauskas
Recenzavo: Laimonas Griškevičius
 

Atgal