Seminaras „Su kraujo transfuzija susijusios CMV perdavimo rizikos mažinimas. Naujas požiūris“

 2015-04-01 dieną Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centre (VUL SK, Santariškių g. 2) buvo skaitytas pranešimas „Su kraujo transfuzija susijusios CMV perdavimo rizikos mažinimas. Naujas požiūris“.

 Pranešime buvo pristatoma su transfuzija susijusios citomegalo viruso  (toliau - CMV) perdavimo rizikos mažinimas. Nauji kraujo donorų tinkamumo vertinimo kriterijai CMV atžvilgiu. Pacientų rizikos grupės.

Pritaikius universalios leukofiltracijos ir kraujo donorų serologinio ištyrimo CMV infekuotumo atžvilgiu metodus, likutinė CMV perdavimo rizika  išlieka apie  1-3 %,  kuri susijusi susijusi su antikūnų prieš CMV aptikimo (lango periodas) ir leukofiltacijos (viremija plazmoje) nesėkmėmis. Literatūros duomenimis serokonversija nustatoma ~ 0,01 % kraujo ir jo komponentų donacijų, iš kurių 25 % CMV viremija g.b nustatoma lango periodo metu, t.y. kuomet Ak prieš CMV dar neaptinkami.

Mažiausia CMV viremija nustatoma lango periodo ir seniai įvykusios  (>1 m.) serokonversijos metu, t.y. kai kraujo donoras CMV seroneigiamas ir ilgiau nei metus seroteigiamas.  Atsižvelgiant į šiuos duomenis, saugių donorų, su transfuzija perduodamos CMV infekcijos atžvilgiu, imtis padidėtų.

Visą pranešimą galite rasti čia.


Atgal