Rituksimabas gerina didelės rizikos pirminės difuzinės didelių B ląstelių limfomos (DDBL) gydymo didelių dozių chemoterapija su autologinių kamieninių ląstelių transplantacija rezultatus

Tyrėjai siekė nustatyti rituksimabo (R), skiriamo kartu su sekvencine aukštų dozių chemoterapija (HDCT), saugumą ir veiksmingumą pirminiam difuzinės didelių B ląstelių limfomos gydymui.

 
Tyrime dalyvavo 18-60 metų pacientai su padidėjusia laktatdehidrogenazės koncentracija kraujo serume. Tiriamieji buvo gydyti 4 MegaCHOEP ciklais su autologinių kamieninių ląstelių transplantacija po 2, 3 ir 4 kursų. Rituksimabas buvo skiriamas prieš kiekvieną chemoterapijos ciklą ir 12, 33 dieną po paskutinio chemoterapijos ciklo. 64 pagal  R-MegaCHOEP protokolą gydyti ligoniai buvo lyginami su 29 ligoniais gavusiais MegaCHOEP.
 
R-MegaCHOEP protokolu gydytų ligonių 3 metų bendras išgyvenamumas (OS) ir išgyvenamumas be įvykių (EFS) buvo geresnis (OS: 78,7% vs 55,0%, p = 0,045; EFS 72,7% vs 47,2% , p = 0,013). Pritaikius Cox regresijos modelį funkcinei būklei ir stadijai, gydymo nesėkmės su R-MegaCHOEP reliatyvi rizika buvo mažesnė (RR 0,4, p = 0,041), o bendras išgyvenamumas geresnis (RR 0,4, p = 0,054). R-MegaCHOEP grupėje 3/4 laipsnio infekcijos pasitaikė dažniau (18,5% vs 6,0%, p = 0,003).
 
MegaCHOEP protokolą papildžius rituksimabu labai pagerėjo jaunų ligonių su didelės rizikos DDBL rezultatai. Rituksimabą derinant su HDCT režimais pasitaikė daugiau 3/4 laipsnio infekcijų, todėl reikia būti atsargiems.
 
parengė: Adomas Bukauskas
recenzavo: Laimonas Griškevičius
 
 
 

 


Atgal