Refrakterine ar recedyvavusia ūmine mieloleukemija sergančių pacientų I fazės klinikinis sorafenibo tyrimas

 

Sorafenibas - plataus veikimo spektro kinazių inhibitorius, kuris slopina FLT3 kinazes (fms-like tyrosine kinase 3) su vidinėmis tandeminėmis dublikacijomis, Raf ir kitas kinazes. Į I fazės sorafenibo dozių eskalacijos studiją  buvo įtraukti ligoniai, sergantys pažengusiu mielodisplazijos sindromu (MDS), refrakterine ar recidyvavusią ūmine leukemija.

 

 
50 ligonių sorafenibas skirtas pagal 2 schemas. Schema A – pacientai vaistą vartojo kiekvieną savaitę, viena ar du kartus dienoje, penkias dienas per savaitę, gydymo ciklas - 21 diena. Schema B – vaistas skiriamas 14 dienų, viena ar du kartus dienoje, kas 21 dieną. Vaisto dozę ribojančios šalutinės reakcijos: III-IV laipsnio hipertenzija, hiperbilirubinemija, amilazės padidėjimas. Rekomeduojama sorafenibo dozė II fazės onkohematologinių ligų klinikinėms studijoms yra 400 mg du kartus per parą abiejų schemų metu.
 
Pilna remisija arba pilna remisija su nepakankama trombocitų regeneracija nustatyta 5 (10%) ligonių (visiems pacientams buvo nustatyta FLT3 kinazė su vidine tendemine dublikacija). Ženklus blastų sumažėjimas periferiniame kraujyje ar kaulų čiulpuose buvo registruotas 17 (34%) ligonių (visiems pacientams nustatyta FLT3 kinazė su vidine tendemine dublikacija ). 11 iš šių ligonių nustatytas du gydymo ciklus ar ilgiau trukęs atsakas (įskaitant tris pilnas remisijas/pilnas remisijas su nepakankama trombocitų regeneracija). Sorafenibas yra efektyvus ir lengvai toleruojamas vaistas, gydant pacientus su ūmine mieloleukemija, kuriai būdinga FLT3 kinazė su vidine tendemine dublikacija.
 
Tikslingos papildomos sorafenibo studijos ligoniams, sergantiems ūmine mieloleukemija, kuriems nustatyta FLT3 kinazė su vidine tendemine dublikacija. Taip pat svarbu ištirti įvairių vaistų derinių su sorafenibu veiksmingumą.
 
Parengė: Jelena Blaščiuk
Recenzavo: Laimonas Griškevičius

Atgal