Nilotinibas efektyvus gydant ligonius sergančius lėtinės fazės lėtine mieloleukemija ir esant atsparumui ar netolerancijai imatinibui: 24 mėnesių sekimo rezultatai

Nilotinibas – veiksmingas, selektyvus BCR-ABL tirozinkinazių inhibitorius. Šis vaistas skiriamas lėtinės fazės lėtine mieloleukemija (CML-CP) sergantiems ligoniams arba tiems, kuriems lėtinėje ar akceleracijos fazėje (CML-AP) nustatytas atsparumas imatinibui.

 

Šios Nilotinibo (400 mg du kartus per dieną) indikacijos buvo registruotos remiantis pradiniais atviro II fazės klinikinio tyrimo rezultatais. Pirminis gydymo tikslas- nustatyti pacientų dalį, kuriems pasiektas didysis citogenetinis atsakas (McyR) į gydymą. Visi pacientai buvo stebimi  bent 24 mėn. arba pašalinti iš studijos anksčiau. 124 (39%) ligoniai iš 321 tęsia gydymą nilotinibu. 59% pacientų nustatytas McyR, o  pilnas citogenetinis atsakas (CcyR) nustatytas 44% ligonių. 56% McyR grupės pacientams buvo gautas didysis molekulinis atsakas (MMR). Citogenetinis atsakas buvo ilgalaikis: CcyR pasekiusių pacientų grupėje 84% ligonių jį išlaikė 24 mėn. 24 mėn. bendras išgyvenamumas - 87%. Pašaliniai reiškiniai buvo lengvo ar vidutinio laipsnio, dažniausiai laikini ir lengvai gydomi.

 

Ši studija parodė, jog nilotinibas yra efektyvus, saugus ir užtikrina ilgalaikį sėkmingą gydymą pacientams su CML-CP, esant neefektyviam gydymui imatinibu.

 

parengė: Jelena Blaščiuk

recenzavo: Laimonas Griškevičius

 

Nilotinib is effective in patients with chronic myeloid leukemia in chronic phase following imatinib resistance or intolerance: 24-month follow-up results

H. M. Kantarjian, F. J. Giles, K. N. Bhalla, J. A. Pinilla-Ibarz, R. A. Larson, N. Gattermann et al.


Atgal