Europoje patvirtinta nauja poodinė, greičiau suleidžiama MabThera forma paplitusioms ne Hodžkino limfomoms gydyti

Pasaulyje

 

Poodinė MabThera SC  (rituksimabo) formos injekcija yra žymiai greičiau suleidžiama pacientui, todėl sutrumpėja laikas, praleistas ligoninėje.

 

Bendrovė „Roche“ praneša, kad Europos Komisija (EK) patvirtino naują poodinę rituksimabo formą  MabThera SC folikulinės limfomos ir difuzinės didelių B ląstelių limfomos gydymui. Tai antrasis Europoje registruotas bendrovės „Roche“ naujos poodinės formos onkologinių ligų gydymui skirtas vaistas po poodinės vaisto Herceptin formos patvirtinimo 2013 metų rugsėjo mėnesį.

 

“Siekiame pagerinti žmonių gyvenimą, todėl su džiaugsmu pranešame, kad nauja poodinė MabThera SC jau patvirtinta dažniems ne Hodžkino limfomos tipams gydyti”, sakė „Roche“ vykdančioji medicinos vadovė,  medicinos mokslų daktarė Sandra Horning. “Tikimės, kad greitesnė 5 minučių trukmės injekcija bus žymiai patogesnė ligoniams ir medikams, lyginant su intravenine vaisto MabThera infuzija, kurios suleidimas trunka apie 2,5 valandos.”

 

Poodinės rituksimabo formos patvirtinimą Europoje nulėmė neseniai žurnale „The Lancet Oncology„i išspausdinto pagrindinio tyrimo „SABRINA“ rezultatai. 

 

„Roche“ tikisi įdiegti poodinę MabThera SC formą įvairių Europos šalių rinkose per 2014 metus.  

 

Apie MabThera

 

MabThera yra terapinis monokloninis antikūnas, kuris jungiasi prie tam tikro baltymo -  CD20 antigeno, esančio ant normalių ir piktybinių B limfocitų paviršiaus. Antikūno ir CD20 antigeno junginys stimuliuoja natūralią organizmo gynybą,  kuri atpažįsta ir sunaikina pažymėtus B limfocitus. Kaulų čiulpuose esančios kamieninės ląstelės (B-limfocitų pirmtakės) neturi CD20 antigeno, todėl sveiki B limfocitai regeneruoja ir atsistato iki normos per kelis mėnesius po gydymo pabaigos.

JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) pirmą kartą patvirtino MabThera recidyvavusios vangios eigos (indolentinės) ne Hodžkino limfomos (NHL) gydymui 1997 metais. Tuo metu tai buvo pirmasis FDA patvirtintas taikinių terapijos vaistas onkologinėms ligoms gydyti. 1998 metų birželį MabThera buvo patvirtinta Europos Sąjungoje. Nuo to laiko šiuo vaistu gydyta daugiau kaip 2,7 milijono įvairiomis kraujo vėžio formomis sirgusių ligonių. Duomenys apie MabThera efektyvumą ir saugumą buvo kaupti ilgiau kaip 15 metų  vykdant daugiau nei  300 II ir III fazės klinikinių tyrimų. MabThera buvo patvirtinta keleto kraujo vėžio formų – tam tikrų NHL tipų ir lėtinės limfoleukemijos gydymui.  Tęsiami rituksimabo tyrimai gydant kitus kraujo vėžio tipus ir kitas galimai su  CD20 ląstelėmis susijusias ligas.

 

JAV, Japonijoje ir Kanadoje MabThera yra žinoma Rituxan pavadinimu. JAV Rituxan rinkodaroje „Roche“ grupės narė „Genentech“ bendradarbiauja su  „Biogen Idec“.

 

Apie ne Hodžkino limfomą

 

Limfomos skirstomos į du pagrindinius tipus: Hodžkino limfomą ir ne Hodžkino limfomas (NHL). NHL sudaro maždaug 85% visų diagnozuotų limfomųii. 2012 metų duomenimis nuo NHL pasaulyje per metus mirė maždaug 200,000 ligonių iii.

 

Limfoma yra limfinės sistemos vėžys. Limfinę sistemą sudaro limfagyslės, limfmazgiai ir limfiniai organai. Ši sistema padeda reguliuoti organizmo skysčių balansą ir saugo organizmą nuo ligų. Limfoma atsiranda supiktybėjus limfiniame skystyje esantiems baltiesiems kraujo kūneliams (dažniausiai B limfocitams). Supiktybėję limfocitai pradeda daugintis ir kauptis limfmazgiuose arba limfiniuose organuose, pavyzdžiui blužnyje.  Kai kurios piktybinės ląstelės patenka į kraujotaką ir išplinta po visą kūną bei trikdo sveikų kraujo ląstelių gamybą.

 

 

Apie bendrovės „Roche“ tyrimus hematologijoje

 

Daugiau kaip per 20 metų „Roche“ sukūrė vaistų, kurie pakeitė įprastinį hematologinių ligų gydymą. Dabar bendrovė sparčiai vysto naujų kraujo vėžio gydymui skirtų vaistų kūrimą.

 

 Be MabThera ir obinutuzumabo bendrovės „Roche“ naujų potencialių hematologinių vaistų tyrimo fazėje yra anti-CD79b antikūno ir vaisto junginys (RG7596/polatuzumabo vedotinas), mažos masės molekulė - MDM2 antagonistas (RG7112) ir kartu su „AbbVie” sukurta mažos masės molekulė BCL-2 inhibitorius  (RG7601/GDC- 0199/ABT-199).

 


Atgal