ASCO2011: Gydant inotuzumabo ozogamicininu (monokloninis anti-CD22 antikūnas + kalicheamicinas) (IO) gaunamos remisijos refrakterios / recidyvavusios ūminės limfoleukemijos (RR-ŪLL) metu

Tyrėjai daro išvadą, kad IO „tikėtina, yra efektyviausias monoterapijos vaistas, tirtas RR-ŪLL metu“. Iš 40 sergančių RR-ŪLL ir IO gydytų pacientų 56% gautas atsakas: pilna (25%) ar pilna kaulų čiulpų (31%) remsija. 16 pacientų buvo refrakterūs, o 1 mirė per 4 sav. nuo gydymo pradžios. Atsakas nepriklausė nuo gydymo eilės: 40% III eilės gelbstinčiojo gydymo pacientų stebėtas atsakas. Atsakas taip pat stebėtas ir po alogeninės transplantacijos. Nemažai daliai pacientų minimali liktinė liga tapo neigiama. Maksimalus atsakas dažniausiai buvo stebimas jau po vieno kurso (vienos 1,8 mg/m2 dozės, kuri kartojama kas 21 d. prireikus). 70% pacientų, kuriems stebėtas atsakas, buvo gyvi po 6 mėnesių. 12 pacientų po gydymo IO buvo atlikta alogeninė transplantacija.

 

Daugumai pacientų stebėtas karščiavimas bei neryški hipotenzija infuzijos metu. 25% stebėtas kepenų rodiklių didėjimas, 11% sunkus. 3 pacientams po alotransplantacijos stebėta venookliuzinė liga (VOD), tačiau dviems iš jų tai buvo antra aloKKLT.
 
Komentaras: atsinaujinus ŪLL, suaugusių pacientų prognozė yra labai bloga. Transplanto prieš leukemija efektas ŪLL atveju yra silpniausias, todėl būtini gydymo būdai, galintys veikti minimalią liktinę ligą ir perspėti recidyvą. Be to, daugelis vyresnio amžiaus pacientų netoleruoja intensyvaus chemoterapinio gydymo. CD22 ekspresuojamas daugeliu ŪLL atvejų, o IO jau įrodė savo efektyvumą, gydant recidyvavusias difuzines didelių B ląstelių limfomas. IO ŪLL gydymo rezultatyvumas šio tyrimo metu įspūdingas. Tačiau kol kas neaišku, kokia IO sukeltų ŪLL remisijų trukmė. Kitų kalicheamicino konjugatų patirtis parodė, kad šie vaistai gali sukelti ar predisponuoti VOD, kas gali būti problematiška prieš / po alotransplantacijos. Norisi tikėtis, kad šis vaistas bus vienas naujų taikinių terapijos vaistų, kurie pagerins ŪLL prognozę.
 
Parengė L. Griškevičius
 

 


Atgal