12-ICML kongresas. Pirmine mediastinumo didelių B ląstelių limfoma sergančių pacientų, kurie išlieka PET teigiamo po R-chemoterapijos gydymo rezultatai

Pasaulyje

P. Zinzani pristatė retrospektyvinio PMDBLL gydymo tyrimo rezultatus. PMDBLL limfoma sergantys pacientai, kurie tapo PET neigiami po R-MACOP-B chemoterapijos (N 23), toliau buvo tik stebimi, tuo tarpu po R-MACOPB išlikę PET teigiami (N 51) buvo švitinami 30-36Gy į tarpuplautį. Po 4 m. stebėsenos medianos šių pacientų grupių išgyvenamumas be ligos nesiskyrė: PET+ 90,7% vs. PET- 90%, p=0,85. 

 

Komentaras: šis tyrimas iš esmės atkartoja Kanados limfomų studijų grupės retrospektyvinį tyrimą, kurio metu po R-CHOP chemoterapijos RT buvo skiriama tik PET+ pacientams po gydymo. Recidyvų skaičius tarp PET- be RT ir PET+ su RT nesiskyrė. Šiais metais publikuoto DA-EPOCH-R tyrimo rezultatai rodo, kad RT gali būti išvengta apskritai net ir PET+ pacientams po chemoterapijos. Šie tyrimai neatsako į klausimą, ar RT apskritai reikalinga po R-CHOP gydymo, kai gaunama PET+ dalinė remisija.

 

Parengė: Laimonas Griškevičius


Atgal