Naujienos

2011.02.09
Kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacija (KKLT) yra veiksmingas lėtinės mielogeninės leukemijos (LML) gydymo metodas. Šiuo metu KKLT dažniausiai atliekama ligoniams, kurie tampa atsparūs tirozinkinazės inhibitoriams. Atsparumas gali būti siejamas su taškinėmis BCR-ABL1 mutacijomis.
2011.02.09
Richterio sindromas (RS) apibrėžiamas kaip lėtinės limfoleukemijos (LLL) transformacija į difuzinę didelių B ląstelių limfomą (DDBLL). Biologinių duomenų apie RS trūkumas apsunkino paiešką molekulinių žymenų, kurie galėtų būti prognostiniai RS išeities veiksniai. Atlikta 86 histologiškai patvirtintų RS atvejų analizė. 
2011.02.09
Trombocitopenija yra pagrindinis linezolido nepageidaujamas poveikis. Studijos tikslas, išsiaiškinti, kodėl išsivysto trombocitopenija pacientams, gydomiems linezolidu. Atliktas retrospektyvinis tyrimas. Duomenys surinkti nuo 2007 liepos iki 2009 birželio mėnesio. Linezolidas buvo skiriamas peroraliai (600 mg x 2k/d) arba parentereliai. Trombocitopenija apibrėžta kaip trombocitų kiekio...
2011.01.25
  Sorafenibas - plataus veikimo spektro kinazių inhibitorius, kuris slopina FLT3 kinazes (fms-like tyrosine kinase 3) su vidinėmis tandeminėmis dublikacijomis, Raf ir kitas kinazes. Į I fazės sorafenibo dozių eskalacijos studiją  buvo įtraukti ligoniai, sergantys pažengusiu mielodisplazijos sindromu (MDS), refrakterine ar recidyvavusią ūmine leukemija.
2011.01.25
Kadangi duomenų apie virusinio encefalito dažnį po alogeninės kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijos (alogeninės KKLT) yra nedaug, straipsnio autoriai ištyrė 2628 pacientus norėdami nustatyti virusinio encefalito rizikos veiksnius ir savybes.